+370 650 25035 info@dafasta.lt

KUO SKIRIASI DAŽŲ KOKYBĖ? KOKIUS DAŽUS PIRKTI?

Dideliame statybinių medžiagų centre –  dažų „jūra“. Ką pasirinkti jeigu norite (pavyzdžiui) baltai nusidažyti lubas, o parduotuvėje baltų emulsinių dažų luboms yra 10 rūšių. Ir 1 ltr kaina nuo 1.5 iki 6 EUR?

Visų tikslas natūralus – nusipirkti kuo pigiau ir geriau.

Pas mus Lietuvoje dažų rasi iš kur nori – nuo Egipto, Vokietijos, Anglijos iki Amerikos ir Arabų Emiratų. Toks vaizdas, kad dažų importuotojai į Lietuvą veža viską, kad tik būtų pigiau. Vis tiek kas nors išpirks.

Tačiau stebuklų nebūna – jei dažų litras parduotuvėje kainuoja 1.5 EUR (o gero mineralinio vandens ar alaus litras apie 2.50 EUR), tai klausimas kuo šie dažai skiriasi nuo alaus ar gero vandens?

Geri dažai TURI kainuoti mažmeninėje prekyboje 4-6 EUR / litras. Ir tai bus ne prekybininkų gobšumas.

Pavyzdžiui į CROWN (pagaminti Anglijoje) emulsinius dažus yra sudėta iki 15 skirtingų pavadinimų medžiagų, kad dažai gerai dengtų, nebluktų, netrūkinėtų, nesiluptų, būtų gerai plaunami, turėtų tam tikrą blizgesį ir t.t. Galima dažus pagaminti ir daug pigiau. Ir sienos bus tokios pačios baltos. Tačiau klausimas kiek tokie pigūs dažai laikys, kaip jie valysis, kada išbluks. O remontas yra panašus dalykas kaip ir danties skausmas – laikas, vargas, nepatogumai ir dar nemaži pinigai.

Labai dažna klaida – kai žiūrima tik į dažų kainą lentynoje:

Pasiskaičiuokite kiek Jūs dažote ploto ir pasiskaičiuokite kiek Jums reikia dažų. Faktiškai visada apsimoka pirkti brangesnius dažus. Kaina yra didesnė, bet dažų reikia mažiau. O be to visi brangesni dažai, pasižymi geresniu dengiamumu ir pasiteisina eksploatacijoje.

 

UAB „DAFASTA“

CROWN (Anglija) atstovas Lietuvoje