+370 650 25035 info@dafasta.lt

Viadukai ir tiltai yra statomi iš gamyklose pagamintų gelžbetoninių konstrukcijų.

 

Betonas lengvai praleidžia anglies dvideginį (CO2). Jis į gelžbetono konstrukcijas patenka iš oro ir iš pravažiuojančių mašinų išmetamų dujų. Anglies dvideginis (CO2), patekęs per betoną iki metalo (kuris yra konstrukcijų viduje), sukelia metalo koroziją, kas ženkliai sutrumpina konstrukcijų eksploatacijos laiką.

 

Pagal Europos Sąjungos keliamus standartus (EN 1062-6:2002), betoniniai viadukai ir tiltai turi būti dažomi sertifikuotais dažais, kurie sustabdo anglies dvideginio (CO2) patekimą į gelžbetoninių konstrukcijų vidų. Tokie dažai ne tik suteikia viadukams ir tiltams estetinį vaizdą, bet ir apsaugo juos nuo anglies dvideginio (CO2) poveikio.

 

Su įvairiais dažais atlikus bandymus, kaip standartas buvo pasirinktas Klopfer kriterijus antikarboksidinėms dangoms (R), kuris neturi būti mažesnis nei 50 m (pagal standartus BSEN 1062-6, BSEN 1062-1 ir EN 1062-6:2002).

 

Anglijos firmos CROWN „Lygūs akriliniai fasadiniai dažai“ buvo išbandyti nepriklausomoje „Taylor Woodrow Technology“ laboratorijoje.

 

Gauti rezultatai:

CROWN „Lygių akrilinių fasadinių dažų“ sausos plėvelės storis (DFT) yra 66 µm, kuris yra pasiekiamas dažant dažais du kartus  ir esant išeigai 11 m2/ltr/vienam sluoksniui. Tokiu atveju R reikšmė bus 98 m, t.y. daug didesnė už priimtą naudoti Klopfer kriterijų antikarboksidinėms dangoms (R>50m).

 

Naujus gelžbetoniniu viadukus bei tiltus su šiais dažais dažyti labai paprasta:

  • nuvalykite konstrukcijas nuo susidariusio gamyboje „betono pienelio“ (papraščiausia yra nuplauti aukšto slėgio vandens srove ir leisti paviršiui išdžiūti)
  • nugruntuokite 40% atskiestais vandeniu Crown „Lygiais Fasadiniais Dažais“
  • nudažykite du kartus Crown „Lygiais Fasadiniais Dažais“

 

Jeigu paviršius yra birus, nestabilus – prieš dažydami, jį nugruntuokite Crown „Stabilizuojančiu gruntu“ ir po to du kartus nudažykite Crown „Lygiais Fasadiniais Dažais“.

 

Pagrindinis reikalavimai:

  • dažant paviršius turi būti sausas
  • eksloatacijos metu į konstrukcijos vidų neturi patekti vanduo. Jeigu į konstrukcijų vidų pateks drėgmė – dažai gali pradėti luptis nuo paviršiaus.

 

Dažus galima dengti puškiant, voleliu, teptuku.

 

Spalvų spektras – platus (gamyklinės spalvos pagal CROWN paletę).