+370 650 25035 info@dafasta.lt

Visų namų fasadus galima suskirstyti į tris rūšis: baltos silikatinės plytos, tinkuoti fasadai ir gelžbetonio plokštės (apie medinius fasadus kalba atskira).

 

Visi šie fasadai yra mineralinių medžiagų pagrindu. Juos siūlome dažyti dviejų rūšių dažais: CROWN akriliniais arba ProProduct silikatiniais (silikonu modifikuotais) dažais.

Abiejų rūšių dažai yra ilgaamžiai, labai gerai atlaiko atmosferinius poveikius.

 

Pagrindinė fasadinių dažų paskirtis – neleisti vandeniui patekti į fasadą ir tuo pačiu leisti iš fasado išeiti drėgmei.

 

Akriliniai dažai sudaro plėvelę ir blogai iš nudažytų sienų praleidžia vandens garus, tačiau šie dažai faktiškai visiškai nepraleidža drėgmės iš išorės. Jeigu nudažyto pastato sienos bus pastoviai drėgnos (vanduo į sienas gali patekti per blogai padarytą pamatų hidroizoliaciją, nesutvarkytą stogo vandens surinkimą) – problemos bus tikrai. Akriliniai dažai pradės luptis, po dažais pradės trupėti tinkas ir pačio mūro plytos.

 

Silikatiniai dažai (modifikuoti silikonu) chemiškai susiriša su mineraliniu paviršiumi. Jie nesudaro plėvelės, leidžia iš fasado laisvai išeiti drėgmei. Smulkiau apie silikatinius dažus galite paskaityti mūsų puslapyje „Specialios dažų sistemos/Dažai, gruntai seniems pastatams“.

 

Prieš dažant, fasadus siūlome juos nuplauti aukšto slėgio vandens srove. Pašalinsite purvą, kitus nešvarumus, besilupančius dažus. Jeigu fasadas yra apsamanojęs, pažaliavęs, jį nuvalykite mechaniškai ir nutepkite su Crown Fungicidal Solution (Tirpalu nuo Grybelio) ir po to nugruntuokite atitinkamu gruntu.